staff-profile

ניר חן

מרצה בנושאים:

ניר הוא כוכב עולה בלימודי הכלכלה. סקר בלתי תלוי שכלל 450 סטודנטים מ-6 אוניברסיטאות (האוניברסיטה העברית, בן גוריון, בר אילן, תל אביב, חיפה והטכניון) מצא שניר הוא המרצה לכלכלה הפופולרי והמוכר ביותר בארץ, והוא מרצה כיום באוניברסיטת בן גוריון אשר אימצה באופן רשמי את אתר סטאדיס.

השיעור שניר העביר היה בקורס מבוא למיקרו, בהיותו סטודנט בשנה ראשונה לסטודנטים שלמדו איתו באותה שכבה. לשיעור הראשון הגיעו 14 סטודנטים בלבד אולם הבשורה על איכות השיעור עברה מפה לאוזן ולשיעור השני הגיעו כבר קרוב ל-200 סטודנטים אשר ביקשו להבין כלכלה ברמה גבוהה. לפי ניר, כמות האנשים גרמה לו "לרעוד מפחד" אולם הוא העביר את השיעור בהצלחה ומאז סטודנטים לא מרשים לעצמם לפספס אף שיעור שלו. לדבריו, הוא מעולם לא פגש בתלמיד שבאמת השקיע מכל הלב ולא הצליח לעבור את המבחן.

לניר תואר ראשון בכלכלה ובפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה, כאשר את החלק הכלכלי בתואר הוא סיים עם ממוצע מדהים של 97 אשר לא נראה באוניברסיטת חיפה שנים רבות. בנוסף, לניר תואר שני בכלכלה מהטכניון אותו סיים בהצטיינות (כמצטיין בין מצטיינים). תחום המחקר של ניר הוא מימון ועבודת התזה שלו כבר פורסמה בג’ורנל אקדמי מכובד.

הפוטנציאל של ניר לא חמק מעיניהם של ראשי החוג לכלכלה באוניברסיטה, אשר הציעו לו מלגת לימודים לאוניברסיטת Brown היוקרתית אשר נחשבת לאחת מ-7 האוניברסיטאות הטובות בארה"ב, אולם ניר סירב לה ומתכנן להמשיך את לימודי הדוקטורט שלו באוניברסיטת MIT, אבל לדבריו "רק לאחר שאסיים לצלם את כל קורסי הליבה בכלכלה. זה יותר חשוב מכל דוקטורט".

המוטו של ניר חן

"מצוינות היא 1% גאונות ו-99% עבודה קשה".

ציטוט נבחר של תלמיד

"עם ניר חן התפוקה השולית לעולם לא פוחתת".

staff-profile

חן הררי

מרצה בנושאים:

אם ניר חן הוא כוכב עולה בלימודי הכלכלה, אז חן הררי הוא מטאור לוהט בלימודי מתמטיקה.
עוד לפני סיום התואר הראשון שלו, חן כבר התחיל לתרגל מתמטיקה בטכניון, תפקיד השמור למסטרנטים ודוקטורנטים בלבד (אלא אם אתה מטאור לוהט). לאחר כשנה בתפקיד, חן כבר זכה בפרס "המתרגל המצטיין של הטכניון", כאשר סטודנטים בטכניון נתנו לו במשוב את הציונים הגבוהים ביותר מבין כל המתרגלים למתמטיקה, ותיקים ככל שיהיו.

בהיותו סטודנט לתואר ראשון, חן כבר מונה למפקח על רמת ההוראה של 30 מתרגלים אחרים בטכניון, מסטרנטים ודוקטורנטים כאחד, אשר חלקם בעצמם היו המתרגלים שלו.

לחן תואר כפול בפיסיקה ובחשמל מהטכניון, אשר נחשב בעיני רבים לתואר הקשה ביותר בארץ, מה שלא מנע מחן לסיים אותו כמצטיין נשיא (רמת ההצטיינות הגבוהה ביותר בטכניון).

המוטו של חן הררי

"גרף בסך הכל יביא אתכם מנקודה A לנקודה B. הכישרון שלכם יביא אתכם לאן שתרצו".

ציטוט נבחר של תלמיד

"לא משנה מה חן מלמד, גם אם זאת תורת הכאוס, המספרים עדיין יסתדרו לך בראש".

staff-profile

אריאל סגל

מרצה בנושאים:

יש מעט מאוד אנשים בארץ שאפשר להגיד עליהם שהם עיצבו בעצמם את התחום שאותו הם מלמדים ואחד מהם הוא אריאל סגל.

אריאל הוא יו"ר לשכת מהנדסי החשמל בישראל, הוא כתב את ספרי הלימוד העיקריים הנלמדים בתורת החשמל, הוא ניסח ביחד עם המחוקק את תקנות החשמל הקיימות בארץ, הוא כבר עשרות שנים מרצה באוניברסיטאות ובלשכת המהנדסים, והוא חבר בועדה לרישוי חשמלאים אשר בוחנת מועמדים לקבלת רישיון מהנדס חשמל. אין כמעט מהנדסי חשמל בארץ שלא למדו מאריאל סגל, בפלטפורמה כזו או אחרת, כאשר הסטודנטים שלו מעידים עליו שהוא "אדם ענק, אחד לדור".

בנוסף, אריאל הוא לא רק מרצה דגול בכיתה אלא מהנדס דגול בשטח: אריאל הוא בודק החשמל של מתקני החשמל במתח גבוה הכי חשובים במשק החל מאסדת לוויתן, תחנות כוח פרטיות, נתב"ג, נמלי ישראל, מפעלי אסם ושטראוס ועד למתקנים של משרד ראש הממשלה ומשרד הביטחון. אין כמעט גוף אסטרטגי אחד במדינת ישראל שלא משתמש בשירותיו של אריאל לבדיקת מתקניו במתח גבוה.

המוטו של אריאל סגל

"הסתכלות על העולם ללא תיאוריה זה כמו להפליג בים עם אונייה בלי הגה".

ציטוט נבחר של תלמיד

"אני לא יודע מה יותר מסוכן: לבדוק מתקן במתח גבוה מבלי ללבוש ציוד מגן, או לגשת לועדת הרשיונות מבלי ללמוד מאריאל".

staff-profile

אוהד מדמון

מרצה בנושאים:

יש אנשים חכמים שמריצים בראש מספרים במהירות של מחשבון. יש גאונים שמריצים בראש פתרון של משוואות דיפרנציאליות. אוהד לקח את זה לשלב הבא ומריץ בראש מטריצות.

כי אם יש משהו שאי אפשר להתחרות באוהד זה מטריצות. אוהד העביר כבר את הקורס אלגברה ליניארית למספר חמש-ספרתי של סטודנטים, כמעט מכל אוניברסיטה אפשרית, מאוניברסיטת בן גוריון ועד אוניברסיטת ת"א. הוא עד כדי כך מוכר בתחום שסטודנטים הדביקו לו את הכינוי "Neo" (שם הכוכב הראשי בסרט The Matrix).

למרות שלרוב מדובר בקורסים קשים עם אחוז נכשלים גבוה, אוהד תמיד דואג להעביר את החומר הנלמד עם הרבה הומור וצבעוניות וזאת אחת הסיבות שנדיר למצוא כיסא ריק בשיעורים שלו.

אוהד התחיל תואר בהנדסה תעשייה וניהול באוניברסיטת בן גוריון, אולם לאחר שקיבל בקלילות ממוצע של 98 בשנה הראשונה, ראש הפקולטה התעקש להעביר אותו לתואר כפול במתמטיקה ובהנדסה תעשייה וניהול במסלול למצטיינים אותו מסיימים רק 3 סטודנטים מתוך 240 סטודנטים. אוהד כמובן סיים אותו בהצטיינות.

המוטו של אוהד מדמון

"לכל סיפור הצלחה יש אלגוריתם. אתה רק צריך להיות חרוץ ולכתוב אותו".

ציטוט נבחר של תלמיד

"ללמד אלגברה ליניארית זה גאונות. ללמד אלגברה ליניארית בשליש מהזמן זה אומנות".